Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | LOTOS Terminale i LOTOS Biopaliwa laureatami Orłów Wprost

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. mat. prasowe Grupa Lotos

LOTOS Terminale i LOTOS Biopaliwa laureatami Orłów Wprost

Dodano: 22.09.2016

/BM REFLEX, 22-09-2016/ Spółki LOTOS Terminale i LOTOS Biopaliwa zostały laureatami prestiżowego plebiscytu Orły Wprost 2016, w którym nagrodzono największe i najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy regionu śląskiego. Tygodnik Wprost organizuje plebiscyt pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów a także wybitnych osobowości poszczególnych regionów Polski. Nagradzane są firmy wnoszące szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu i kraju. Wyróżnienia przyznawane są osobom, które „na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski”.

LOTOS Terminale SA jest spółką kontynuującą tradycje uruchomionej w 1896 r. Rafinerii Schodnica. Proces konsolidacji z Grupą LOTOS S.A. rozpoczęto w 2003 roku. Od 2005 roku w Czechowicach-Dziedzicach działa nowoczesny terminal paliwowy dla autocystern, umożliwiający dystrybucję 1 mln m³ paliw rocznie. Spółka dysponuje nowoczesnym parkiem zbiorników – łączne zdolności magazynowe przekraczają 180 tys. m³. LOTOS Terminale S.A. pełni funkcję ośrodka biznesowego, zajmującego się profesjonalną działalnością związaną z magazynowaniem i dystrybucją paliw na terenie całego kraju.

W ramach spółki LOTOS Biopaliwa zrealizowano inwestycję polegającą na budowie nowoczesnej instalacji do produkcji estrów wyższych kwasów tłuszczowych (FAME). Dzięki niej na rynek trafia rocznie 100 tys. ton biokomponentów, wykorzystywanych przy produkcji biopaliw.

Nagrody to potwierdzenie ważnej roli, jaką LOTOS Terminale i LOTOS Biopaliwa odgrywają dla regionu śląskiego. Dalsze rozwijanie tych spółek to część naszej strategii i misji, zakładającej innowacyjny, zrównoważony rozwój Grupy LOTOS w obszarze przerobu węglowodorów i handlu produktami najwyższej jakości – mówi Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupy LOTOS S.A.

Orły Wprost 2016 zostały wręczone podczas uroczystości, która odbyła się 20 września w Piekarach Śląskich.

źródło: Grupa Lotos
 Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia