pl

REFLEX sp. z o.o.  od 1991 roku prowadzi biznes w obszarach usług konsultingowych dla branży paliw oraz handlu paliwami płynnymi. 

Swoją działalność firma rozpoczęła od świadczenia usług maklerskich na dynamicznie rozwijającym się rynku paliw płynnych, pośrednicząc głównie w transakcjach kupna-sprzedaży paliw importowanych do Polski. 

Obecnie REFLEX zajmuje się działalnością handlowo-usługową, prowadząc biznes w obszarach handlu paliwami płynnymi, usług konsultingowych oraz organizacji szkoleń branżowych. Jesteśmy jedynym na rynku podmiotem świadczącym kompleksową obsługę firm paliwowych. 

Ponadto Reflex, po finalizacji transakcji zakupu od Shell Self Service 29 samoobsługowych stacji paliw, stworzył sieć 30 stacji paliw eMila, którą sukcesywnie zarządzał od roku 2014. W październiku 2020r. doszło do transakcji sprzedaży sieci stacji eMILA na rzecz Anwim S.A., które w całości zostały włączone do sieci stacji MOYA w lutym 2021 r. 

Analitycy REFLEX jako niezależni eksperci rynku paliw w Polsce dostarczają komentarzy i opinii do głównych stacji telewizyjnych, radiowych. Wypowiedzi i analizy rynkowe są na bieżąca cytowane przez media ogólnopolskie, lokalne i informacyjne portale internetowe.

Uznaniem dla naszej pracy są prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Diamenty Forbesa 
- II miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2009 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln złotych w województwie łódzkim 
- Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2010 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln złotych w województwie łódzkim 
- I miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2014 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych w województwie łódzkim 

Laureat Plebiscytu Filary Polskiej Gospodarki w 2008 roku (organizowany przez Puls Biznesu) Gazele Biznesu Przynależność do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm w latach potwierdzona pięciokrotnie w latach: 2006, 2007, 2008, 2009 i 2012.