Szanowni Państwo, 

Wraz z nowym rokiem rozpoczął się nowy rozdział w historii naszej firmy. Od 1 stycznia 2024 roku Prezesem Zarządu REFLEX sp. z o.o. został Pan Wojciech Maniewski. Po 32 latach działalności firmy zastąpił on na tym stanowisku Panów Witolda Ozimskiego i Tomasza Wolskiego. Pan Wojciech posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży paliwowej. Od ponad roku zajmował w REFLEX stanowisko Project Managera, rozwijając markę paliw alkilatowych AlkiPower. Od tego roku będzie kontynuował swoje działania operacyjne w nowej roli, wyznaczając dalsze strategiczne kierunki rozwoju nie tylko AlkiPower, ale całej firmy REFLEX. 

REFLEX sp. z o.o.  od 1991 roku prowadzi biznes w obszarach usług konsultingowych dla branży paliw oraz handlu paliwami płynnymi. 

Swoją działalność firma rozpoczęła od świadczenia usług maklerskich na dynamicznie rozwijającym się rynku paliw płynnych, pośrednicząc głównie w transakcjach kupna-sprzedaży paliw importowanych do Polski. 

Obecnie REFLEX zajmuje się działalnością handlowo-usługową, prowadząc biznes w obszarach handlu paliwami płynnymi, usług konsultingowych oraz organizacji szkoleń branżowych. Jesteśmy jedynym na rynku podmiotem świadczącym kompleksową obsługę firm paliwowych. 

Ponadto REFLEX , po finalizacji transakcji zakupu od Shell Self Service 29 samoobsługowych stacji paliw, stworzył sieć 30 stacji paliw eMila, którą sukcesywnie zarządzał od roku 2014. W październiku 2020r. doszło do transakcji sprzedaży sieci stacji eMILA na rzecz Anwim S.A., które w całości zostały włączone do sieci stacji MOYA w lutym 2021 r. 

Od 2022 roku REFLEX jest wyłącznym dystrybutorem paliw alkilatowych MARLIN i ASPEN. 

Obok posiadanej koncesji OPC na obrót paliwami ciekłymi, w grudniu 2022 roku uzyskaliśmy koncesję OPZ na obrót z zagranicą konfekcjonowanymi benzynami silnikowymi. 

Analitycy REFLEX jako niezależni eksperci rynku paliw w Polsce dostarczają komentarzy i opinii do głównych stacji telewizyjnych, radiowych. Wypowiedzi i analizy rynkowe są na bieżąca cytowane przez media ogólnopolskie, lokalne i informacyjne portale internetowe.

Uznaniem dla naszej pracy są prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Diamenty Forbesa 
- II miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2009 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln złotych w województwie łódzkim 
- Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2010 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln złotych w województwie łódzkim 
- I miejsce w rankingu Diamenty Forbesa 2014 roku w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych w województwie łódzkim 

Laureat Plebiscytu Filary Polskiej Gospodarki w 2008 roku (organizowany przez Puls Biznesu) Gazele Biznesu Przynależność do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm w latach potwierdzona pięciokrotnie w latach: 2006, 2007, 2008, 2009 i 2012.