pl

Aktualności

Anwim S.A. dywersyfikuje źródła zaopatrzenia w paliwo

BM REFLEX, 30.01.2020

Spółka ESPPOL Trade, której 100% udziałów posiada Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw MOYA, w dniu 22 stycznia br. uzyskała koncesje na obrót paliwami (OPC) oraz obrót paliwami z zagranicą (OPZ). Tym samym, ESPPOL Trade od 1 lutego br. rozpocznie działalność operacyjną w zakresie handlu międzynarodowego, w tym importu paliw i biopaliw ciekłych. Podstawowym celem działalności Anwim S.A. jest zapewnienie dywersyfikacji oraz poprawa ekonomii zaopatrzenia szybko rozwijającej się sieci stacji paliw MOYA w Polsce.

- Jako Anwim S.A. mamy bardzo ambitne plany rozwojowe związane z siecią stacji paliw MOYA. W najbliższych kilku latach liczba naszych obiektów zwiększy się nawet o 150 placówek. Bilans paliwowy naszego kraju mówi, że 25-30% konsumpcji oleju napędowego jest zaspokajane przez import. Celem ESPPOL Trade jest zatem przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej do bilansu naszego kraju dywersyfikacji zaopatrzenia sieci stacji MOYA. Uzyskanie koncesji OPZ przez spółkę ESPPOL Trade jest kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju i umacnianiu pozycji grupy Anwim S.A. na polskim rynku paliw.Jest to element wieloletniej strategii, którą jako zarząd konsekwentnie realizujemy – zapewnia Zbigniew Łapiński, członek zarządu – dyrektor ds. zaopatrzenia, logistyki i klientów kluczowych w Anwim S.A. 

Dyrektorem operacyjnym do spraw importu, którego zadaniem jest rozwój tej części działalności grupy kapitałowej Anwim jest Artur Krzyk, jeden z najlepszych specjalistów branży paliw w Polsce.  

źródło: Anwim