Aktualności

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police

REFLEX, 06.06.2024
Kontynuując przyjęty plan rozszerzania działalności w obszarze dostaw paliw żeglugowych i realizując wcześniejsze zapowiedzi w tym zakresie, spółka Unimot Paliwa rozpoczęła działalność na rynku paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police. Było to możliwe dzięki szybkiej realizacji inwestycji w instalację przeznaczoną dla paliw bunkrowych w szczecińskim terminalu Unimot Terminale. Pierwsza zrealizowana w tym rejonie przez Grupę Unimot dostawa odbyła się 29 maja 2024 r. – w porcie w Szczecinie zabunkrowano jednostkę HERMES, należącą do firmy Fairplay Towage Polska.

Bardzo cieszy nas sukcesywny rozwój działalności w zakresie dostaw paliw żeglugowych w polskich portach, który jest realizacją celów wyznaczonych przez nas w najnowszej Strategii biznesowej na lata 2024-2028. Wykorzystujemy przy tym nasze ponad 30-letnie doświadczenie na rynku paliwowym oraz rozbudowaną przez nas w bardzo krótkim czasie infrastrukturę terminala w Szczecinie. Od początku istnienia Grupy Unimot, naszym celem jest maksymalne wykorzystywanie szans rynkowych, a takie stwarza z pewnością obserwowany wzrost obrotów ładunkowych oraz liczby statków zawijających do polskich portów. Jest to dla nas niewątpliwie dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju w tym zakresie – mówi Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu, Unimot S.A.

 W marcu 2024 r. Grupa Unimot rozpoczęła fizyczne dostawy destylacyjnego paliwa żeglugowego MGO:DMA, realizowane autocysternami, w portach w Gdańsku i Gdyni. W rejonie portów Szczecin, Świnoujście, Police realizowane będą dostawy tego samego paliwa bunkrowego, tj. MGO:DMA, również w oparciu o autocysterny.

źródło: UNIMOT