Aktualności

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

REFLEX, 22.09.2023
Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem SPAR czynnym całodobowo przez 7 dni w tygodniu, z pełną ofertą gastronomiczną, świeżymi produktami i restauracją. Obiekt jest nie tylko przystosowany do robienia codziennych zakupów, ale także obsługi samochodów ciężarowych.

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem, na której – jako pierwszej w sieci – wdrożono duży, marketowy format SPAR. Powierzchnia sali sprzedażowej wynosi ponad 250 m kw., a w ofercie znajduje się prawie pięć razy więcej produktów niż w funkcjonującym dotąd na stacjach AVIA, formacie SPAR Express. Nowa stacja paliw AVIA jest zlokalizowana przy ulicy Bukowskiej, która prowadzi z Poznania do zachodniej obwodnicy Poznania, będącej częścią trasy ekspresowej S11. Jest jednocześnie bardzo dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S5 oraz autostradą A2, co czyni tę lokalizację szczególnie atrakcyjną dla posiadaczy karty flotowej AVIA Card, osób wjeżdżających i wyjeżdżających z Poznania czy korzystających z lotniska Ławica, a także odwiedzających, znajdującą się w bliskiej odległości od stacji, giełdę samochodową. 

 Współpraca marek AVIA i SPAR świetnie się rozwija, czego doskonałym dowodem jest otwarcie dużego, supermarketowego formatu SPAR z pełną ofertą sklepową i gastronomiczną. Wspólnie dążymy do tego, aby stacje AVIA były jak najbardziej przyjazne klientom i wciąż dostosowujemy wprowadzane rozwiązania do ich potrzeb. Nowy, kompleksowy format supermarketu SPAR na stacji AVIA, świetnie odpowiada na szereg oczekiwań naszych klientów – zarówno w zakresie całodobowej dostępności, konkurencyjnych cen produktów i paliw, a także technicznego wyposażenia stacji pod kątem obsługi samochodów ciężarowych i osobowych. To wynik świetnie układającej się współpracy między zespołami SPAR i AVIA, którą chcemy rozwijać. Najistotniejszy jest jednak dla nas fakt, że klienci doceniają tę współpracę – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Supermarket SPAR na stacji paliw AVIA w lokalizacji Poznań–Wysogotowo działa całodobowo, 7 dni w tygodniu. Jest to zatem sklep z szerokim asortymentem dostępny dla klientów także w niedzielę. Na terenie supermarketu SPAR znajduje się restauracja z szeroką ofertą posiłków serwowanych przez kucharza ze świeżych produktów. Kierowcy mogą zatem nie tylko zjeść śniadanie, obiad czy obiadokolację, ale także zrobić zakupy. Oferta została przygotowana z myślą o mieszkańcach sąsiednich miejscowości, ale także pracownikach okolicznych firm, znajdujących się przy drogach wylotowych z Poznania. Na terenie obiektu mieści się także druga restauracja, prowadzona przez zewnętrzną firmę. Format supermarketowy SPAR wyróżnia szeroka oferta produktowa, obejmująca owoce i warzywa na wagę, świeże pieczywo, wędliny oraz nabiał. Asortyment supermarketu SPAR jest objęty aktualizowanymi co 2 tygodnie promocjami, szczegółowo przedstawionymi w gazetkach promocyjnych SPAR.

Obiekt jest przystosowany technicznie do obsługi samochodów osobowych i ciężarowych. Na terenie obiektu znajdują się 4 stanowiska do obsługi samochodów ciężarowych, dodatkowo uzupełnione o dystrybutor AdBlue. Kierowcy samochodów ciężarowych mogą skorzystać z kilkunastu miejsc parkingowych, pryszniców oraz toalet. Na stacji paliw AVIA w lokalizacji Poznań–Wysogotowo znajduje się także stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz myjnia automatyczna i myjnia ręczna (6 stanowisk), ponadto odkurzacze i kompresor. 

 Liczba sklepów SPAR Express na stacjach paliw AVIA wzrosła do 45. Od maja do września otwarto placówki w Rększowicach, Pilchowicach i Kamyku (woj. śląskie), Częstochowie przy ul. Dębowej, Tarnowie przy ul. Spokojnej, Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej, miejscowości Chojny (woj. wielkopolskie) oraz w Łodzi przy ul. Rzgowskiej. Wszystkie sklepy oferują kawę oraz ciepłe dania, kanapki i zapiekanki w strefie Eat&Go.

W ciągu ponad roku otworzyliśmy ponad 40 nowych placówek SPAR Express na stacjach AVIA. To średnio jedna na dwa tygodnie. Widać więc sprawność naszej ekspansji oraz duże zaangażowanie we współpracę z naszym partnerem, jakim są stacje AVIA. Nasza synergia potwierdza się systematycznie i widzimy, jak dobrze klienci przyjmują sklepy SPAR Express oraz ich atrakcyjny asortyment, który cały czas poszerzamy. Ostatnio wprowadziliśmy do oferty soki oraz dania gotowe Fresh to go at SPAR, które świetnie wpisują się w model biznesowy sklepów funkcjonujących przy stacjach paliw. Nasza strategia rozwoju w segmencie Express – czyli w punktach tranzytowych i na stacjach paliw jest z sukcesem realizowana, tak jak zapowiadaliśmy – dodaje Wayne Hodson, prezes zarządu SPAR Polska.

źródło: UNIMOT