Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | PGNiG rozwija handel LNG bezpośrednio z terminala w Świnoujściu

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

PGNiG rozwija handel LNG bezpośrednio z terminala w Świnoujściu

Dodano: 10.10.2018

/BM REFLEX, 10-10-2018/ 6 października br. w terminalu LNG w Świnoujściu odbył się przeładunek skroplonego gazu ziemnego do ISO-kontenera, czyli kriogenicznego kontenera zbiornikowego. To już drugi taki załadunek zrealizowany przez PGNiG Obrót Detaliczny na rzecz firmy Gascontrol Polska sp. z o.o. Pierwszy odbył się 20 września b.r.

Bezpośredni odbiór gazu skroplonego z terminala na ISO-kontenerach otwiera nowe możliwości w handlu LNG. Dzięki temu błękitne paliwo można transportować drogami, koleją lub szlakiem wodnym, a następnie wykorzystać w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności posiadania dodatkowej infrastruktury.

- To nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów możliwością załadunku LNG systemem bocznym i tylnym do cystern samochodowych oraz ISO-kontenerów – powiedział Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. - Realizacja dwóch zamówień w tak krótkim czasie pokazuje, że jest to już dzisiaj możliwe, co otwiera dla nas i naszych partnerów nowe perspektywy w logistyce i handlu LNG - dodał

Realizacja załadunków LNG na ISO-kontenery była możliwa dzięki podpisaniu pilotażowej umowy pomiędzy PGNiG Obrót Detaliczny a  firmą Gascontrol Polska sp. z o.o. oraz sprawdzeniu i przetestowaniu nowych rozwiązań.- Testy zakończone wynikiem pozytywnym pozwalają kontynuować tę współpracę przy kolejnych kontraktach na odbiór gazu LNG z Terminalu w Świnoujściu przy użyciu ISO kontenerów -– powiedział Dariusz Jarczyk Dyrektor ds. Rynku Gazu  Gascontrol Polska sp. z o.o.

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. codziennie realizuje załadunki LNG w gazoporcie w Świnoujściu z wykorzystaniem floty cystern należących do GK PGNiG. Do końca września 2018 r. spółka zrealizowała 565 załadunków o łącznej masie blisko 10 tys. ton. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi odbiorcami LNG o znacznym wolumenie.

PGNiG S.A. jest jedynym podmiotem sprowadzającym LNG do Polski poprzez gazoportw Świnoujściu. Spółka zarezerwowała w nim 100% mocy przeładunkowych.Zobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia