Aktualnie znajdujesz się: Strona główna | Wszystkie wiadomości | Wiadomości | Koniec z tanim paliwem: Ekonomiczne stacje benzynowe znikają z rynku

Kategorie

Partnerzy

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013
zdj. Fotolia

Koniec z tanim paliwem: Ekonomiczne stacje benzynowe znikają z rynku

Dodano: 27.11.2013

/BM REFLEX, 27-11-2013/ Największa w Polsce ekonomiczna sieć stacji benzynowych Bliska, która należy do Orlenu, radykalnie się kurczy. Stacjami typu premium staną się także zaliczane do kategorii ekonomicznych samoobsługowe obiekty z logo Neste. Kierowcom nie opłaca się nadkładać drogi, by zapłacić za litr paliwa tylko kilka groszy mniej.

Od początku tego roku z rynku zniknęła co piąta placówka z charakterystycznym biało-zielonym logo Bliska. A na tym nie koniec. – W tym roku łącznie około 100 stacji działających pod marką Bliska zmieni brand na Orlen – powiedziano nam w biurze prasowym płockiego koncernu. Chodzi głównie o obiekty zlokalizowane w miastach lub przy trasach tranzytowych.

Przedstawiciele konkurencyjnych sieci są zdania, że to nie koniec kurczenia się sieci Bliska. Twierdzą, że mamy do czynienia z początkiem końca sieci ekonomicznej należącej do Orlenu.

Służby prasowe koncernu uchylają się od odpowiedzi na pytanie, czy proces rebrandingu Bliskich będzie kontynuowany. Zapewniono nas jednak, że obecne zmiany brandu wybranych placówek wcale nie oznaczają, że Orlen ma zamiar całkowicie rezygnować z wprowadzonej na rynek przed ośmioma laty marki Bliska, a koncern, przekształcając stacje ekonomiczne w obiekty typu premium, po prostu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. – Użytkownicy tych stacji sygnalizowali, że chcieliby mieć dostęp do szerszej oferty gastronomicznej oraz większy wybór paliw, np. paliwa Verva – usłyszeliśmy w biurze prasowym. Według przedstawicieli firmy w ostatnich latach kierowcy oczekują coraz częściej nie tylko wysokiej jakości produktów i usług, ale także tego, by stacje, na których tankują, były wielofunkcyjnymi obiektami handlowymi działającymi całą dobę.

Stacjami typu premium staną się także zaliczane do kategorii ekonomicznych samoobsługowe obiekty z logo Neste. Sieć ponad 100 takich stacji przejął niedawno koncern Shell i już zapowiedział, że przekształci je w stacje z pełną obsługą. – Zgodnie z naszymi założeniami wszystkie placówki włączane do sieci Shell staną się obiektami ze sklepem, będą docelowo oferować paliwa Shell FuelSave i Shell V-Power Nitro+ oraz kompletną ofertę pozapaliwową – mówił niedawno Marek Gawroński z Shell Polska. Nawet w przypadku stacji zlokalizowanych na działkach, których wielkość nie pozwala na budowę pełnowymiarowego sklepu, oferta ma być poszerzona. Przy stacji ustawione będą kioski i automaty kawowe.

więcej na Gazeta PrawnaZobacz także:

Materiał wydrukowany z portalu www.reflex.com.pl © 2013

REKLAMA

Hurtowe ceny paliw Gaz łupkowy Detaliczne ceny paliw w Polsce

Notowania walut

Zapisz się do newslettera!

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce w sprawie Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia