pl

Aktualności

Urządzenia ZSL do e-TOLL i SENT

BM REFLEX, 11.10.2021 
Termin wykorzystywania dotychczasowych usług i urządzeń ZSL, dedykowanych systemowi SENT, został wydłużony do 31 października 2021 r. Od 1 listopada 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.

W związku z uruchomieniem systemu e-TOLL, nowe usługi ZSL na potrzeby systemu e-TOLL i systemu SENT zostały udostępnione na portalu PUESC. Podmioty świadczące usługi monitorowania przejazdów na rzecz przewoźników mogą: 
1/  rejestrować usługi ZSL – „nowe usługi ZSL”, 
2/ rejestrować urządzenia ZSL na rzecz użytkowników (przewoźników) – „nowe urządzenia ZSL”.

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających z usługi e-TOLL 

Jeżeli wykonujesz przewozy po drogach płatnych i nie przewozisz towarów objętych systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL zarejestruj do dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL.  

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających jedynie z usługi SENT 

Jeżeli wykonujesz przewozy poza drogami płatnymi, ale przewozisz towary objęte systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL zarejestruj do 31 października 2021 r

 WAŻNE: 
do 31 października 2021 r. możesz korzystać z dotychczasowych numerów urządzeń ZSL, 
- do 31 października 2021 r. możesz zarządzać i dodawać kolejne urządzenia, korzystając z dotychczasowych usług ZSL – od 1 listopada 2021 r. dodawanie kolejnych urządzeń nie będzie możliwe w ramach dotychczasowych usług ZSL i dotychczasowe numery urządzeń ZSL zostaną wyrejestrowane, 
- zarejestrowanie nowych usług i urządzeń ZSL do 31 października 2021 r. nie dezaktywuje automatycznie dotychczasowych numerów urządzeń ZSL, co oznacza, że jedno urządzenie będzie miało 2 numery (numer dotychczasowy i nowy numer) i użytkownik będzie mógł posługiwać się jednym albo drugim numerem.

Informacja dla użytkowników i dostawców ZSL korzystających z usługi SENT i e-TOLL 

Jeżeli wykonujesz przewozy po drogach płatnych i jednocześnie przewozisz towary objęte systemem SENT, nowe usługi i urządzenia ZSL zarejestruj do dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL. 

 WAŻNE: jeżeli zarejestrujesz nowe usługi i urządzenia ZSL przed dniem, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL: 
-na potrzeby systemu e-TOLL – nie posługujesz się nowymi numerami urządzeń ZSL,
-na potrzeby systemu SENT – możesz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL albo korzystać z dotychczasowych numerów urządzeń ZSL, 

od dnia, w którym zaczniesz korzystać z systemu e-TOLL: 
-na potrzeby e-TOLL – musisz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL, 
-na potrzeby SENT – musisz posługiwać się nowymi numerami urządzeń ZSL. 

Oznacza to, że: 

-jeżeli poruszasz się po drodze płatnej i jednocześnie przewozisz towary objęte SENT możesz posługiwać się tylko nowymi numerami urządzeń ZSL, 
-na potrzeby systemu e-TOLL nie możesz wykorzystywać numerów urządzeń ZSL zarejestrowanych dotychczasowo na potrzeby systemu SENT.

Jedna aplikacja do systemów e-TOLL i SENT 
Aplikacja mobilna e-TOLL PL, służąca do wnoszenia opłat drogowych, jest zintegrowana z systemem SENT, dzięki czemu za jej pośrednictwem możliwe jest jednoczesne przekazywanie danych geolokalizacyjnych na potrzeby poboru opłat drogowych oraz przewozu towarów objętych systemem SENT. 

Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Aplikacje mobilne „Aplikacja Kierowcy SENT GEO” i „Aplikacja Kierowcy SENT GEO (Test)” pobrane i zainstalowane do 30 września 2021 r. mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby systemu SENT do 31 października 2021 r. 

Od 1 listopada 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.

źródło: KAS