Aktualności

PERN rozwija nadmorski hub paliwowy

REFLEX,  22.01.2024
Pojemność bazy paliw PERN w Dębogórzu powiększy się niebawem aż o 150 tys. m³. Właśnie ruszył przetarg na budowę 3 nowych zbiorników na olej napędowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą o pojemności 50 tys. m³ każdy. To kolejny etap rozbudowy baz paliw spółki. Oferty w tym postępowaniu można składać do 14 marca 2024 r.

Budowa kolejnych zbiorników to odpowiedź spółki na potrzeby rynku i znaczący wzrost zainteresowania świadczonymi usługami. Nowa infrastruktura pozwoli na przechowywanie zapasów interwencyjnych oraz bardziej elastyczny obrót paliwami. 

 Zgodnie z planem inwestycyjnym PERN, inwestycje rzeczowe na 2024 rok wyniosą prawie 450 mln zł a remonty około 90 mln. W planach na ten rok PERN ma łącznie około 400 nowych zadań z Planu Inwestycyjnego oraz Planu Remontów, w tym kilka kluczowych inwestycji do których zalicza się właśnie rozwój bazy w Dębogórzu. 

 PERN jest kluczową spółką zarządzającą infrastrukturą krytyczną. Dysponuje w całej Polsce 19. bazami paliwowymi, których pojemność wynosi w sumie około 2,65 mln m³ i 4. bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln m³.

źródło: RERN