pl

Aktualności

NOVATEK otwiera pierwszą stację tankowania LNG w Niemczech

BM Reflex, 4.12.2019
NOVATEK PAO poinformował o uruchomieniu stacji tankowania LNG w Rostocku w Niemczech przez spółkę córkę NOVATEK Polska. Stacja umożliwia tankowanie skroplonym gazem ziemnym do 120 pojazdów ciężarowych dziennie. 
Jest to pierwsza stacja tankowania LNG NOVATEK w Europie z zaplanowanej sieci, która w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wybudowana w kluczowych komunikacyjnie miejscach zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Strategia spółki NOVATEK jako producenta gazu ziemnego i LNG zakłada coraz większe zaangażowanie firmy w dalszy rozwój gazu ziemnego jako paliwa napędowego zarówno w Rosji, jak i za granicą.

 „Obecnie w Niemczech jest tylko osiem stacji tankowania LNG i ten segment rynku ma ogromny potencjał wzrostu w kontekście coraz bardziej rygorystycznych norm środowiskowych. W porównaniu z olejem napędowym LNG zapewnia znaczną redukcję emisji tlenków azotu, dwutlenku węgla i prawie całkowitą eliminację emisji cząstek stałych ”- zauważył Lew Feodosjew pierwszy wiceprezes zarządu NOVATEK PAO. „Jesteśmy aktywnie zaangażowani w rozwój infrastruktury tankowania LNG, która jest obecnie kluczowym czynnikiem dalszej popularyzacji skroplonego gazu ziemnego, biorąc pod uwagę jego przystępną cenę i pozytywny wpływ na środowisko”.

Źródło:Novatek