pl

Aktualności

Kolejne 20 obiektów PERN wyprodukuje własny prąd

20.05.2022
LPERN zwiększa swoje zaangażowanie w produkcję własnej energii elektrycznej. NIedawno zakończył się przetarg na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 9 lokalizacjach, a już rusza kolejne postępowanie – tym razem dla 20 obiektów. Budowa instalacji PV to element projektu „PERN producentem zielonej energii”, realizowanego w ramach Strategii PERN na lata 2021 – 2024. Spółka przeznaczy na ten cel aż 130 mln zł.

Postępowanie przetargowe, które właśnie zostało uruchomione, obejmuje zakresem uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 20 lokalizacjach PERN:
Baza Gdańsk 
Baza Miszewko Strzałkowskie 
Baza paliw nr 3 Boronów 
Baza paliw nr 6 Skarżysko Kościelne 
Baza paliw nr 7 Trzebież 
Baza paliw nr 8 Jastrowie 
Baza paliw nr 11 Zamek Bierzgłowski
 Baza paliw nr 13 Zawadówka 
Baza paliw nr 14 Strzemieszyce 
Baza paliw nr 19 Grabowno Wielkie 
Baza paliw nr 20 Ugoszcz 
Stacja SW1 Zawady 
Stacja SW2 Orzechowo 
Stacja SZ1 Kleczew 
 Stacja SZ2 Tarnowo Podgórne 
Stacja SZ3 Łupowo 
Stacja SP1 Pelplin 
Stacja SP2 Łasin 
 Stacja SC1 Góry 
Stacja SC2 Rypin.

Zadaniem wykonawcy będzie m.in.: opracowanie koncepcji budowy instalacji fotowoltaicznych, w zakresie niezbędnym do uzyskania warunków przyłączenia, opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego, a także opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla instalacji fotowoltaicznych. Celem wykonawcy będzie także uzyskanie wymaganych zgód administracyjnych wraz z wykonaniem niezbędnej do tego celu dokumentacji. Po uzyskaniu warunków przyłączenia dla tych obiektów, PERN będzie mógł przystąpić do kolejnego etapu realizacji zadania, czyli opracowania dokumentacji projektowej i przystąpienie do realizacji robót.

źródło: PERN